Skóra wokół oczu

Krem do skóry wokół oczu – kosmetyk do zadań specjalnych

DELIKATNA PIELĘGNACJA, KTÓREJ WYMAGA SKÓRA WOKÓŁ OCZU

Czy rzeczywiście warto kupować kolejny krem - tylko pod oczy? Odpowiadamy: po stokroć, tak! Jeśli się zastanawiasz nad kupnem kremu pod oczy, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Skóra wokół oczu jest niezwykle cienka i delikatna, dlatego wymaga specjalnej pielęgnacji, aby zachowała zdrowy i młody wygląd – dobierz krem odpowiedni dla siebie.

Czy krem pod oczy jest potrzebny?

Czy krem pod oczy to rzeczywiście niezbędny kosmetyk? Czy to tylko kolejny produkt, który wypada mieć na swojej kosmetycznej półce? Czy może on rzeczywiście pomaga? Wątpliwości dotyczące pielęgnacji skóry okolic oczu rozwiewam więc poniżej…

Skóra wokół oczu jest niezwykle delikatna!

Skóra wokół oczu

Skóra wokół oczu znacznie różni od skóry pozostałej części twarzy. To oddzielny, bardzo delikatny „mikroświat”. Jest ona kilkukrotnie cieńsza niż w innych okolicach twarzy. Posiada też mniej gruczołów łojowych i bardzo ubogą tkankę podskórną (tłuszczową). Dodatkowo krążenie krwi i chłonki w tym rejonie jest wolniejsze.

Skóra wokół oczu jest więc wyjątkowo cienka, wrażliwa, o uboższym płaszczu wodnolipidowym. Z drugiej strony jest napinana ruchem gałek ocznych. W przypadku kobiet także poddawana ciągłym zabiegom makijażu i demakijażu. Zatem głównymi przyczynami wyraźnie szybszego starzenia się skóry wokół oczu jest także jej intensywne naciąganie. Dlatego skóra wokół oczu wymaga wyjątkowej pielęgnacji.


Czy istnieje idealny krem pod oczy?

Odmienna pielęgnacja skóry wokół oczu wynika ze złożonych potrzeb tego „mikroświata”. Ma on większe wymagania i jest wyjątkowo delikatny. Dlatego często nie toleruje kosmetyków, które bezpiecznie aplikujemy na skórę całej twarzy. Biorąc pod uwagę specjalne wymagania, które posiada skóra wokół oczu, stworzono coś specjalnego – krem pod oczy. Wyróżnia się on wyjątkową czystością chemiczną. Zawarte w nim składniki, dobrane są w takich proporcjach i stężeniach, aby nie podrażniały delikatnej skóry. Stąd każdy krem pod oczy musi przejść testy dermatologiczne i okulistyczne. Idealny krem do skóry wokół oczu ma działanie kompleksowe: nawilża, niweluje istniejące zmarszczki i przeciwdziała powstawaniu kolejnych, redukuje worki i cienie pod oczami. Najlepszy krem pod oczy to taki, który poprawia gładkość, elastyczność jędrność skóry, a także przynosi długotrwałe ukojenie i zapewnia uczucie komfortu.

Skóra wokół oczu

Krem do skóry wokół oczu – sposób aplikacji

krem pod oczy

Jak aplikować krem pod oczy? Delikatnie wklepujemy go od zewnętrznych kącików oczu do wewnętrznych, najlepiej palcem serdecznym, który ma najdelikatniejsze opuszki. Następnie przez łuk brwiowy wracamy do zewnętrznego kącika oka. W ten sposób wykonujemy koliste ruchy wokół powiek. Ten rodzaj masażu jest jednym z najlepszych antidotum na tworzenie się zmarszczek.

Ta sama zasada dotyczy także oczyszczania skóry okolic oczu, czyli demakijażu. Bardzo ważne jest, aby robić to niezwykle delikatnie. Należy przyłożyć do oczu nasączony wybranym kosmetykiem płatek, a następnie po kilku sekundach powolnym ruchem zmyć makijaż. Starajmy się unikać krótkich, gwałtownych ruchów, a tarcie jest niedopuszczalne. Rozciągamy w ten sposób i tak bardzo wiotką w tej okolicy skórę. Dodatkowo podrażniamy ją mechanicznie i powodujemy nietolerancję kolejno aplikowanych kosmetyków np. kremu.


Kiedy zacząć stosować krem do skóry wokół oczu

Jak wspomniałam wcześniej, skóra tej okolicy ulega szybszemu wysychaniu. Jest stale napinana przez ruchy gałki ocznej czy naciągana podczas demakijażu. Dlatego kremy pod oczy powinny stosować już kobiety 25-30 letnie. Mogą sięgnąć po krem pod oczy przeciwzmarszczkowy lub krem na cienie pod oczami. Od trzeciej dekady życia należy w sposób ciągły dostarczać w ten rejon składników lipidowych i ujędrniających. Niezwykle ważna jest także ochrona przeciwsłoneczna. To właśnie ona powinna być zawarta w codziennej pielęgnacji – przez cały rok!

 
krem do skóry wokół oczu

Gdzie przechowywać krem pod oczy

Czy krem do skóry wokół oczu powinno się trzymać w lodówce?
kremy pod oczy

Nie ma takiego obowiązku, chyba że zaleca to producent. Mówi się tak, ponieważ w walce z cieniami czy obrzękami pomagają zimne okłady. Może on faktycznie obkurczyć naczynia krwionośne i zmniejszyć obrzęk, ale niska temperatura nie musi być obowiązkowa dla kremów pod oczy.

Mam nadzieję, że przekonałam Was, że krem pod oczy ma sens. Wynika z bardzo wyjątkowej potrzeby skóry w tej okolicy. Wymaga ona także szczególnej delikatności zarówno w doborze kosmetyku jak i jego aplikacji! Stosuj regularnie krem do skóry wokół oczu, a zapewnisz sobie olśniewające spojrzenie.