Demakijaż oczu – jak wykonać?

Najlepsze kosmetyki do demakijażu oczu Makijaż oczu podkreśla nasze naturalne piękno, otwiera i powiększa oko, a do tego dodaje pewności siebie! Jednak demakijaż już nie kojarzy się tak dobrze – dla wielu to przykry obowiązek, który chciałybyśmy mieć za sobą jak najszybciej. Jednak czy szybki demakijaż może być skuteczny?

Dlaczego demakijaż oczu jest tak ważny?

Przed położeniem się spać po prostu musisz wykonać demakijaż. Skóra w okolicach oczu jest bardzo wrażliwa na zaniedbania w tym zakresie. Skóra – podobnie jak cały organizm – regeneruje się w trakcie snu. Jeśli jednak pokrywa ją makijaż, nie może oddychać. Poza tym, podczas snu cząsteczki tuszu lub cieni mogą dostawać się pod powieki i podrażniać oczy. Istnieje ryzyko, że rano wstaniesz z całkowicie sklejonymi powiekami lub rzęsami. Przez tak wiele godzin kosmetyki w końcu stają się pożywką dla bakterii, więc brak demakijażu może skutkować także stanami zapalnymi oczu i ich okolic.

Czym robić demakijaż oczu?

Sklepowe półki pełne są różnego rodzaju kosmetyków do demakijażu i łatwo się wśród nich zgubić. Czym wykonywać demakijaż oczu? Produkty do demakijażu oczu na pierwszy rzut oka różnią się między sobą głównie formułą (płyn dwufazowy i micelarny, mleczko, żel, olejek), ale w rzeczywistości różnic jest znacznie więcej.

 

Zastanawiasz się, jak wybrać najlepszy dla siebie kosmetyk? Wiele zależy od Ciebie i od tego, co lubisz. Postaw na wygodę użycia – niektóre z nas wolą mleczko, inne preferują konsystencję żelu, a jeszcze inne chcą tylko musnąć oko wacikiem z płynem micelarnym. Nie ma złej formy!

 

Warto także przy wyborze produktu wziąć pod uwagę specyficzne potrzeby własnej skóry: to, czy masz wrażliwą cerę, czy nosisz soczewki kontaktowe albo czy masz tendencję do reakcji alergicznych w obrębie oczu.


Demakijaż oczu z NIVEA

Możliwości w zakresie usuwania makijażu przedstawimy na podstawie kosmetyków do demakijażu oczu od NIVEA. NIVEA do demakijażu oczu to szeroki wybór preparatów do każdego typu cery i o zróżnicowanych formułach. Wszystkie charakteryzują się skutecznością w połączeniu z bezpieczeństwem. Oto, czym jeszcze wyróżnia się każdy z nich.

Płyn do demakijażu oczu

Dobry płyn do demakijażu oczu szybko i delikatnie usunie cały makijaż. Oznacza to, że nie wymaga pocierania i stosowania nadmiernych ilości – płyn do demakijażu oczu powinien radzić sobie ze zmywaniem w maksymalnie kilku powtórzeniach. Jeśli używasz czwartego, piątego i kolejnych wacików i wciąż widzisz na nich resztki makijażu – kosmetyk raczej nie należy do tych najskuteczniejszych. Jest jeszcze gorzej, jeśli mimo długich starań podczas demakijażu, rano wstajesz z łóżka z ciemnymi podkówkami pod oczami. To jasny sygnał, że kosmetyk pozostawił resztki makijażu na Twoich powiekach i rzęsach!

 

Jeśli często wykonujesz intensywny, ciężki makijaż oczu, jest Ci potrzebny profesjonalny kosmetyk – np. NIVEA płyn do demakijażu oczu z linii MicellAIR Skin Breathe. Płyn do demakijażu oczu NIVEA jest rekomendowany przez profesjonalnych makijażystów! Kompleks MicellAIR, ekstrakt z czarnej herbaty i suchy olejek tworzą mieszankę, która przyciąga cząsteczki makijażu i daje gwarancję dokładnego oczyszczenia. Bez dziesiątek zużytych wacików i resztek makijażu pod oczami o poranku!

Dwufazowy płyn do demakijażu oczu

Dwufazowy płyn do demakijażu oczu to dobre rozwiązanie dla wielbicielek mocnego, wodoodpornego makijażu. Dzięki dwóm fazom płyn dobrze radzi sobie z usuwaniem kosmetyków i nie wymaga pocierania. Jedna z faz zawiera olejki, więc odpowiada za rozpuszczanie kosmetyków, druga z faz pełni rolę emulgatora. Płyn dba w równej mierze o warstwę lipidową i wodną skóry, więc nie zaburza jej naturalnej fizjologii. Przykład takiego płynu? Dwufazowy płyn do demakijażu oczu NIVEA Glow Happy Shake. Po kosmetyki takie jak NIVEA dwufazowy płyn do demakijażu oczu mogą śmiało sięgać osoby noszące soczewki kontaktowe.

Mleczko do demakijażu oczu

Mleczko do demakijażu oczu to klasyczna propozycja. Najbardziej znane i od lat obdarowywane zaufaniem jest mleczko do demakijażu oczu NIVEA . Mleczko zawiera wyciąg z rumianku i prowitaminę B5, która jest bardzo przyjazna dla rzęs. NIVEA mleczko do demakijażu oczu jest bardzo uniwersalnym kosmetykiem. Nadaje się do wszystkich typów skóry, więc możesz je bezpiecznie pożyczać siostrze, mamie i przyjaciółce.

Olejek do demakijażu oczu

Obecnie zdobywającym popularność sposobem na usuwanie makijażu oczu jest olejek. Olejek do demakijażu oczu doskonale radzi sobie z rozpuszczaniem kosmetyków kolorowych, zwłaszcza tych wodoodpornych. Formuła olejku jest też cenna dla wrażliwej skóry wokół oczu oraz dla brwi. Zawarte w nim oleje naturalne są wprost przepełnione substancjami odżywczymi, które wspierają skórę i włoski.

 

Który olejek NIVEA polecamy do demakijażu? Przede wszystkim ten do skóry suchej – odżywczy olejek oczyszczający z naturalnym olejkiem makadamia.

 

Olejki to błogosławieństwo dla suchej cery!


Jak powinien wyglądać demakijaż oczu wrażliwych?

Czym odznacza się płyn do demakijażu oczu bardzo wrażliwych? Powinien mieć starannie skomponowany skład i być przebadany okulistycznie. Dobrą propozycją jest płyn do demakijażu, dostosowany do potrzeb wrażliwej cery. Tutaj, możemy polecić Pielęgnujący Dwyfazowy płyn do demakijażu oczu do wrażliwych okolic oczu. Jest łagodny dla skóry, działa niezwykle skutecznie i w mgnieniu oka rozpuści nawet wodoodporny makijaż, bez pocierania. Efektywnie usuwa make-up, pielęgnuje okolice oczu i dba o rzęsy.

Jak zmyć makijaż z oczu?

Nie tylko sam skład kosmetyków jest ważny, ale też sposób ich użycia. Nawet najlepszy preparat może wywołać podrażnienia, jeśli będziesz nadmiernie pocierać i rozciągać skórę.

Jak robić demakijaż oczu? Przygotowaliśmy dla Ciebie listę porad:

1. Używaj odpowiedniej ilości kosmetyku – zbyt suchym wacikiem podrażnisz skórę, natomiast nadmiar płynu podrażni oko (płyn dostanie się pod powiekę).

2. Zamiast pocierać skórę i zmywać makijaż siłą, przyłóż nasączony płynem do demakijażu płatek kosmetyczny do zamkniętego oka i na chwilę (około 15 sekund) przytrzymaj go w miejscu, lekko przyciskając do powieki. Pozwoli to na rozpuszczenie makijażu.

3. Resztki makijażu usuń delikatnym przeciągnięciem wacika od zewnętrznych kącików oczu ku kącikom wewnętrznym.

4. Zużywaj tyle wacików, ile potrzeba, by oczy stały się całkowicie czyste. Demakijaż możesz uznać za zakończony, jeśli na ostatnich wacikach nie ma już śladu makijażu.


Domowe sposoby na demakijaż oczu

W dobie mody na ekologię wiele kobiet poszukuje alternatywy dla gotowych kosmetyków do demakijażu. Czy można stworzyć własny, domowy płyn do demakijażu oczu, który będzie nie tylko skuteczny, ale przede wszystkim bezpieczny? Teoretycznie tak – może to być np. mieszanka naparu z oczaru wirginijskiego, przefiltrowanej wody i wybranego olejku naturalnego (jojoba, migdałowego). Taki płyn dzięki zawartości oczaru będzie miał właściwości antybakteryjne, łagodzące podrażnienia i oczyszczające. Jednak kluczem są tu proporcje – tak, jak wspominaliśmy, skóra wokół oczu jest niezwykle wrażliwa i łatwo ją podrażnić.

Choć domowe sposoby na demakijaż oczu wydają się proste, tanie i kuszące, to ich stosowanie może być też ryzykowne. Pamiętaj, że przygotowując preparat do demakijażu, musisz zachować bezwzględną higienę. Powinnaś wyparzyć wszystkie akcesoria, które będziesz wykorzystywać przy produkcji. Zwróć szczególną uwagę na buteleczkę lub inne opakowanie, w którym zamkniesz gotowy produkt. Jeśli pozostaną w nich jakiekolwiek zanieczyszczenia, w kosmetyku wkrótce zaczną namnażać się bakterie i grzyby. Wszystko przez to, że Twój kosmetyk nie będzie miał w sobie żadnego utrwalającego i chroniącego przed zepsuciem konserwantu. Chyba, że środek do demakijażu będziesz przygotowywać za każdym razem od nowa, ale to nieekonomiczne ani czasowo, ani finansowo. Nie ma też wiele wspólnego z ideą zero waste. Pamiętaj, że domowe kosmetyki mają krótki czas przydatności do użycia. Odstaw płyn do demakijażu, kiedy tylko zauważysz jakiekolwiek zmiany w barwie, konsystencji czy zapachu. W końcu to kosmetyk do oczu, mogłabyś nabawić się przez niego niejednej nieprzyjemnej choroby.

Zwolenniczki naturalnych kosmetyków polecają także olej kokosowy do demakijażu oczu. Demakijaż oczu olejem kokosowym wydaje się być dobrym pomysłem, bo nierafinowany olej kokosowy zawiera antybakteryjne kwasy laurynowy i kaprylowy, a także szereg odżywczych witamin i mikroelementów. Może być więc stosowany przez posiadaczki cery trądzikowej. Poza tym bardzo dobrze rozpuszcza kosmetyki do makijażu. Gdzie tkwi haczyk?

Niestety, oleje naturalne w kosmetyce potrafią zdziałać wiele dobrego, ale w czystej postaci trudno użyć ich prawidłowo i bezpiecznie. Olej kokosowy przy dłuższym stosowaniu paradoksalnie wysusza, a poza tym… sprzyja rozwojowi trądziku! Dzieje się tak dlatego, że olej z łatwością dostaje się do mieszków włosowych, zapycha je i prowadzi do stanów zapalnych.

Czy któryś z kosmetyków do demakijażu NIVEA skradł już Twoje serce? Zapewniamy, że dzięki właściwie dobranemu kosmetykowi przestaniesz patrzeć na demakijaż oczu jako na przykry i uciążliwy obowiązek. Oczy natomiast odwdzięczą się blaskiem i zdrowym wyglądem. Jeśli do tego będziesz przestrzegać zasad prawidłowego demakijażu, oszczędzisz sobie zmarszczek wokół oczu przez długi czas!