Na czym polega manualne oczyszczanie twarzy?

Na czym polega manualne oczyszczanie twarzy?

Tłusta, błyszcząca skóra, pryszcze, zatkane pory… Czy jest na to jakiś sprytny sposób? Jeśli chcesz poprawić wygląd skóry, możesz się zdecydować na zabieg manualnego oczyszczania twarzy – pomoże Ci poradzić sobie z tymi problemami, pozostawiając Cię z czystą skórą!

Manualne oczyszczanie twarzy – co to jest?

Manualne oczyszczanie twarzy to jeden z najpopularniejszych zabiegów przeprowadzanych w gabinetach kosmetycznych. Polega na ręcznym usunięciu ze skóry niedoskonałości, takich jak zaskórniki czy ropne krosty, a także na pozbyciu się martwego naskórka oraz nadmiaru sebum. Działania kosmetyczki zwykle skupiają się na twarzy i szyi, jednak czasami obejmują również plecy oraz ramiona. Profesjonalnie przeprowadzone oczyszczanie daje naprawdę dobre rezultaty.

Manualne oczyszczanie twarzy – co to jest?

Manualne oczyszczanie twarzy – przebieg zabiegu

Opis zabiegu manualnego oczyszczania twarzy uwzględnia całkiem sporo elementów. Prześledźmy ten proces krok po kroku.

  1. Na samym początku konieczne jest dokładne zmycie makijażu.
  2. Następny krok to tonizowanie skóry w celu przywrócenia jej odpowiedniego pH.
  3. Teraz specjalista wykonuje peeling dopasowany do rodzaju Twojej cery, aby usunąć martwy naskórek oraz nieco ją zmiękczyć.
  4. Na tym etapie   manualne oczyszczanie skóry uwzględnia nałożenie specjalnej maseczki rozpulchniającej.
  5. Czas na użycie urządzenia parowego o nazwie wapozon – rozgrzewa ono skórę ciepłą parą wodną, dodatkowo ją zmiękczając.
  6. Dopiero teraz kosmetyczka ręcznie usuwa wszelkie niedoskonałości i zmiany o charakterze niezapalnym.
  7. Po usunięciu niedoskonałości dokładnie dezynfekuje skórę w zabiegu darsonwalizacji, który ma też działanie kojące.
  8. Przebieg zabiegu manualnego oczyszczania twarzy zamyka nałożenie maseczki oraz kremu do twarzy.
Manualne oczyszczanie twarzy – przebieg zabiegu

Manualne oczyszczanie twarzy – przed i po

Do zabiegu podchodzisz z cerą wymagającą oczyszczenia i odświeżenia. Ale jakie efekty daje manualne oczyszczanie twarzy? Za sprawą usunięcia martwego naskórka skóra staje się miękka i gładka. Zyskuje ładniejszy, zdrowy koloryt. Znikają zatkane pory, zaskórniki oraz krosty. Jeśli chodzi o manualne oczyszczanie twarzy przed i po, zmiany okazują się korzystne również w perspektywie długoterminowej. Zabieg reguluje pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu cera przestaje się przetłuszczać tak intensywnie jak do tej pory. Poza tym lepiej przyswaja substancje aktywne zawarte w kosmetykach.

Jednak nawet po profesjonalnym zabiegu nie zapominaj o codziennej pielęgnacji w zaciszu własnej łazienki. Popracuj nad wyrobieniem nawyków, dzięki którym Twoja cera na długo zachowa piękny wygląd. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: 15 nawyków w pielęgnacji twarzy, które musisz wdrożyć już dziś!

Manualne oczyszczanie twarzy – przed i po

Manualne oczyszczanie twarzy u kosmetyczki

Wyżej przedstawiliśmy opis klasycznego manualnego oczyszczania twarzy u kosmetyczki. Jednak obecnie sporą popularnością cieszy się także oczyszczanie manualne twarzy i kwasy. Łączy ono dwa zabiegi. Na czym polega? Pierwszy etap to peeling chemiczny, który znakomicie przygotowuje skórę do dalszych zabiegów, a przy tym sam działa leczniczo. Następnie kosmetyczka przechodzi do ręcznego oczyszczania twarzy. Cena manualnego oczyszczania twarzy różni się w zależności od wersji zabiegu, na który się zdecydujesz.

Manualne oczyszczanie twarzy – wskazania i przeciwwskazania

Wskazanie do manualnego oczyszczania to różnego rodzaju problemy skórne wiążące się z nadmiernym wytwarzaniem łoju, zmianami hormonalnymi, typem cery czy błędami w oczyszczaniu twarzy oraz pielęgnacji. Należą do nich zaskórniki otwarte i zamknięte, grudki, krostki, niezdrowy koloryt cery. Zaleca się je osobom z cerą tłustą, łojotokową oraz trądzikową. Choć możesz zdecydować się na zabieg, nawet jeśli masz cerę mieszaną lub normalną, gdy zauważyłaś, że potrzebuje dokładnego oczyszczenia.

Ale istnieją także określone przeciwwskazania do manualnego oczyszczania twarzy. Nie zapisuj się na zabieg, jeśli zmagasz się ze stanami zapalnymi skóry lub opryszczką. Przeciwwskazanie to również skóra naczyniowa, trądzik różowaty, tendencja do powstawania blizn i bliznowców. Zanim zdecydujesz się na zabieg, dokładnie przemyśl wskazania i przeciwwskazania do manualnego oczyszczania twarzy. Ponadto warto udać się na wstępną wizytę do specjalisty, który stwierdzi, czy zabieg jest dla Ciebie.

Manualne oczyszczanie twarzy w domu

Możesz również samodzielnie przeprowadzić manualne oczyszczanie twarzy w domu z użyciem standardowych produktów kosmetycznych. Pierwsze kroki przypominają te, które wykonuje specjalistka. Oto jak wygląda manualne oczyszczanie twarzy krok po kroku.

  1. Zacznij od dokładnego zmycia makijażu. Pomogą Ci w tym kosmetyki do demakijażu, jak np. płyn micelarny do cery normalnej i mieszanej. Zawarte w nim micele znakomicie radzą sobie z usunięciem makijażu i zanieczyszczeń.
  2. Kolejny krok to użycie toniku do twarzy. Polecamy Odświeżający tonik NIVEA Naturally Good, który pozostawia skórę czystą i świeżą.
  3. Po przywróceniu skórze równowagi czas na głębokie oczyszczenie. Na tym etapie najlepiej spisują się oczywiście peelingi do twarzy. Intensywne złuszczanie zapewni Ci Peeling ryżowy z bio aloesem NIVEA Purify Rice Scrub. To produkt, który dokładnie oczyszcza pory – i o to chodzi!
  4. Na tym etapie kosmetyczka nakłada produkt spulchniający skórę. Ty sięgnij po maseczki oczyszczające. Wśród produktów NIVEA znajdziesz bardzo skuteczną maskę detoksykującą w płachcie NIVEA Urban Skin Detox.
Manualne oczyszczanie twarzy u kosmetyczki

Po wykonaniu powyższych kroków Twoja skóra jest mocno oczyszczona i odświeżona. Dalsze działania są opcjonalne oraz zakładają ingerencję w skórę, dlatego możesz z nich zrezygnować.

Ale jeśli jesteś zdecydowana, oto nasze porady:

  1. W misce przygotuj parówkę z bardzo ciepłej wody. Nachyl nad nią głowę okrytą ręcznikiem na kilka minut. Po jej wykonaniu możesz delikatnie usunąć wypryski, ale rób to przez chusteczkę, nigdy paznokciami, tylko opuszkami palców i dokładnie dezynfekuj każde miejsce.
  2. Po osuszeniu skóry ponownie sięgnij po maseczkę – najlepiej z glinką, która ukoi ewentualne podrażnienia.
  3. Konieczność to również krem do twarzy o lekkiej formule. Możesz wypróbować np. NIVEA Care 3w1 Odżywczy Lekki Krem do Twarzy.

Manualne oczyszczanie twarzy to zabieg, którego efekty są wyraźnie widoczne i utrzymują się dość długo. Jeśli Twoja skóra jest mocno zanieczyszczona, warto się na nie zdecydować. Przy tym nigdy nie zapominaj o codziennej pielęgnacji. Dotyczy to również panów – oczyszczanie twarzy męskiej także jest niezbędne!

 

Manualne oczyszczanie twarzy – wskazania i przeciwwskazania