Wpływ maseczki ochronnej na skórę nie przedstawia się zbyt dobrze. Wiesz już, jakich reakcji ze strony skóry możesz się spodziewać, czas przyjrzeć się sposobom zapobiegania negatywnym skutkom noszenia maseczki oraz ogólnym zaleceniom pielęgnacyjny dla cery osłanianej maseczką.
Jak dbać o skórę twarzy podczas pandemii? Przede wszystkim skrupulatnie dbaj o higienę skóry. W gąszczu zaleceń odnośnie higienicznego obchodzenia się z maseczkami łatwo bowiem zapomnieć, że skórę też trzeba dokładnie oczyszczać. Najlepiej, jeśli na czas korzystania z maseczek zrezygnujesz z makijażu lub chociaż ograniczysz częstotliwość jego nakładania. Makijaż zawsze w pewnym stopniu zatyka pory skóry i utrudnia jej swobodne oddychanie, w połączeniu z maseczką ten efekt będzie więc bardzo nasilony. Jeśli musisz się malować, stosuj lekkie podkłady, najlepiej na bazie minerałów. Dobrym pomysłem będzie także zastąpienie ciężkiego podkładu lekkim kremem BB. Wypróbuj np. Upiększający krem na dzień NIVEA Glow Beauty BB 5w1. To makijaż i pielęgnacja w jednym!
Jak podejść natomiast do demakijażu i oczyszczania twarzy? O ile w normalnych warunkach mycie twarzy nie jest wskazane częściej niż dwa razy dziennie, w czasie noszenia maseczki możesz zrobić wyjątek od tej reguły. Po zdjęciu maseczki wręcz wskazane jest, by pozbyć się ze skóry namnożonych bakterii, zgromadzonego sebum i potu. Myj zatem twarz zawsze po powrocie do domu, gdy danego dnia nie planujesz więcej zakładać maski.
Jako że maseczka zwiększa podatność skóry na kumulowanie toksyn, w codziennej pielęgnacji przydatne mogą się okazać kosmetyki o właściwościach detoksykujących. Szczególnie polecamy linię NIVEA Urban Skin, która zawiera m.in. płyn micelarny, maskę matującą (zmniejsza rozszerzone pory), kremy do twarzy na noc i na dzień oraz żel-peeling do oczyszczania.
Jeśli chodzi o kremy do twarzy, podczas noszenia maseczki potrzebujesz przede wszystkim ochronnego kremu. Krem ochronny do twarzy to kosmetyk wspierający, czy wręcz odbudowujący naturalną ochronną barierę hydro-lipidową skóry. Powinny się w nim znaleźć lipidy, witaminy A i E, ceramidy, a także substancje łagodzące, jak alantoina, aloes, olej z migdałów czy wyciąg z nagietka.