Zależy to przede wszystkim od tego, jak głębokie są przebarwienia? Łatwo to sprawdzić w gabinecie dermatologicznym przy użyciu tzw. lampy Wooda. Po jej zaświeceniu w przebarwieniach płytkich ich ogniska zlewają się kolorystycznie z otaczającą je skórą. Natomiast w tych bardziej głębokich – są nadal bardziej widoczne niż otaczająca je skóra. Przebarwienia skóry płytkie dobrze reagują na specjalne kosmetyki. Powinny one zawierać składniki działające na różne etapy tworzenia się barwnika, czyli tzw. Melanogenezy:
- lumicinol
- witaminę C
- kwas kojowy
- kwas azaleinowy
- hydrochinon
- arbutynę itp.
Przebarwienia głębokie są prawdziwym wyzwaniem dla kosmetologów i dermatologów. Pomagają w nich często jedynie głęboki peeling do twarzy czy zabiegi laserowe. Należy je wykonywać tylko w zaufanych gabinetach dermatologii estetycznej. Te zabiegi wymagają dużego doświadczenia.
Przebarwienia na skórze dojrzałej
Wraz z upływem lat skóra nie tylko traci jędrność, ale także jest bardziej podatna na postawanie ciemniejszych plamek. Wynika to z nagromadzenia się melaniny w miejscach, gdzie szybciej zachodzą procesy starzenia i skóra jest osłabiona. Takie przebarwienia najczęściej widoczne są na twarzy i dłoniach. Aby z nimi walczyć, wypróbuj serum do twarzy - kurację na przebarwienia NIVEA Hyaluron Cellular Filler. Innowacyjna formuła z inhibitorem melaniny aktywuje komórki skóry i pomaga redukować widoczność już istniejących plamek.
Pielęgnacja twarzy skóry dojrzałej, mająca na celu zapobieganie powstawaniu kolejnych przebarwień powinna wykorzystywać kremy z filtrem do twarzy, tym silniejszym. Bardzo często przebarwienia są wynikiem niszczącego wpływu promieni słonecznych, które oddziaływały na cerę przez wiele lat. Należy zastosować odpowiednią pielęgnację, stawiając na kremy przeciwzmarszczkowe na dzień, jak np. Krem NIVEA HYALURON CELLULAR FILLER + Odbudowa Elastyczności, który zawiera skuteczny system filtrów UVA/UVB SPF 30, a do tego zapewnia intensywnie przeciwzmarszczkowy efekt.