Domowy peeling do ciała – jak zrobić?
Peeling pozwala usuwać gromadzące się martwe komórki naskórka, dzięki czemu przywraca skórze miękkość, blask a także intensyfikuje działanie kremów i balsamów. Peeling do ciała możesz wykonać sama, ale możesz też wybrać gotowe formuły z drogeryjnej półki. Które rozwiązanie jest lepsze? Sprawdzamy!
Domowy peeling – sposób na piękną skórę i chwilę relaksu
Peeling do ciała to kosmetyk zawierający drobne, twarde drobinki, które podczas nakładania na ciało delikatnie drażnią naskórek, powodując złuszczanie martwych komórek skóry. Peelingi mogą działać mniej lub bardziej intensywnie, w zależności od ilości i wielkości drobinek. Najdelikatniejsze działanie mają żele z peelingiem, najmocniejsze – peelingi solne (jeden z najczęściej wybieranych rodzajów peelingu domowego) albo naturalny peeling, w którym drobinkami ścierającymi są np. rozdrobnione pestki owoców. Żel z peelingiem nadaje się do codziennego stosowania, natomiast domowego peelingu o silnym działaniu złuszczającym należy używać nie częściej niż raz w tygodniu, a najlepiej raz na miesiąc. Na peeling można też wybrać się do kosmetyczki, jednak bogaty wybór gotowych kosmetyków oraz półproduktów do sporządzania własnych peelingów większość z nas skłania do wykonywania domowego peelingu do ciała.
Po co robić peeling?
Jak zrobić peeling?
Odpowiedź na pytanie o to, jak zrobić peeling, zależy od miejsca, które chcemy poddać zabiegowi. Peeling całego ciała może być znacznie intensywniejszy niż peeling twarzy, choć oczywiście trzeba go dostosować do wymogów swojej skóry.
Jak często robić peeling?
Domowy peeling do ciała z reguły zaleca się robić nie częściej niż raz w tygodniu. Zasada dotyczy domowych peelingów i kosmetyków działających poprzez złuszczanie mechaniczne. Jeśli chodzi zaś o łagodne preparaty z dodatkiem drobinek peelingujących, takie kosmetyki przeznaczone są do codziennego stosowania. Powinny po nie sięgać osoby bez problemów skórnych i z cerą normalną. Cera trądzikowa albo płytko unaczyniona to przeciwwskazania do wykonywania nawet delikatnych codziennych peelingów, nie wspominając o tradycyjnych, intensywnie złuszczających peelingach.
Najpopularniejsze peelingi domowej roboty
Domowy peeling można rozumieć dwojako. Z jednej strony jest to peeling „wykonywany samodzielnie w domowym zaciszu” (stoi w opozycji do peelingu u kosmetyczki), z drugiej strony jest to „peeling domowej roboty”, a więc „domowy” jest tu nie tylko sam zabieg, ale także kosmetyk, za pomocą którego zabieg się wykonuje. Skupmy się teraz na peelingu naturalnym, czyli jak zrobić kosmetyk złuszczający w domowych warunkach.