antyperspirant

Jak używać antyperspirantu, aby działał najlepiej?

Szybki prysznic, mycie zębów, makijaż, aplikacja antyperspirantu i gotowe. Poranna toaleta wielu kobiet wygląda bardzo podobnie, ale uczucie czystości i świeżości nie zawsze pozostaje z nimi na długo. Dlaczego? Często przez nieprawidłowo używanie antyperspirantu!

Czym się różni dezodorant od antyperspirantu?

By antyperspirant spełniał swoją rolę – a tym samym Twoje oczekiwania – trzeba z niego właściwie korzystać. Jednak wiele kobiet nie wie, jak i kiedy używać antyperspirantu – czy lepszy efekt osiągniemy, aplikując go kilka chwil przed wyjściem z domu, czy znacznie wcześniej.

 

Ale to nie wszystko – wciąż nie brakuje osób, które antyperspiranty stawiają na równi z dezodorantami, podczas gdy mają zupełnie inne działanie.

 

Jeśli sama przyłapujesz się na niewiedzy, koniecznie przeczytaj nasz artykuł Czym się różni antyperspirant od dezodorantu?. Bardzo możliwe, że nie jesteś zadowolona ze swojego dezodorantu, ponieważ oczekujesz od niego funkcji antyperspiracyjnych!

jak używać antyperspirantu

Kiedy i jak używać antyperspirantu?

Choć wydawałoby się, że nie ma nic prostszego niż stosowanie antyperspirantu, wiele osób nie robi tego prawidłowo. Kosmetyku tego należy używać w sposób bezpieczny i zgodny z jego przeznaczeniem, zgodnie z instrukcjami podanymi na opakowaniu. Jeśli zmagasz się z potliwością dłoni czy stóp, sięgnij po środki stworzone z myślą o tych partiach ciała.
używanie antyperspirantu

Jak zatem używać antyperspirantu? Wystarczy, że zapamiętasz tych pięć prostych zasad:

  1. Antyperspirant lepiej aplikować przed snem niż rano – w nocy aktywność gruczołów potowych jest niska, więc preparat zdąży się wchłonąć, dając lepsze efekty stosowania.
  2. Antyperspirant należy nakładać na suchą skórę – dlatego po kąpieli dokładnie osusz skórę i odczekaj kilka-kilkanaście minut zanim nałożysz antyperspirant. Gdy skóra jest wilgotna, nawet najlepszy antyperspirant wchłania się gorzej.
  3. Nie musisz nakładać kilka warstw antyperspirantu – już dwie zapewniają optymalną ochronę przed nadmiernym poceniem.
  4. O poranku możesz powtórzyć aplikację antyperspirantu lub zastosować dezodorant.
  5. Jeśli borykasz się z częstymi podrażnieniami pod pachami, postaw na kosmetyk zawierający dodatkowe substancje łagodzące i pielęgnujące skórę.

Nie ma natomiast większego znaczenia, czy zdecydujesz się na antyperspirant w sprayu, kulce czy sztyfcie. Każdy z nich ma swoje zalety – antyperspirant w kulce gładko przesuwa się po skórze, a produkty w sprayu są cenione za wygodę stosowania w każdych warunkach. Z kolei antyperspirant w sztyfcie pozostawia na skórze przyjemny, pudrowy zapach.

 

Skuteczność antyperspirantu w znacznej mierze zależy od tego, czy jest on używany w prawidłowy sposób. Jego właściwe stosowanie nie jest skomplikowane, dlatego warto zapamiętać kilka powyższych zasad, by przekonać się, że pot wcale nie musi być problemem.

Porady dla Ciebie