Jak wykonać masaż twarzy? Podpowiedzi i przydatne kosmetyki
Czym jest odmładzający masaż i jak wykorzystać go na własną rękę? Sprawdź, dlaczego ta metoda na ujędrnienie skóry twarzy zyskuje taką popularność! Czytaj dalej i dowiedz się, jak wykonać masaż twarzy, jakie akcesoria do masażu twarzy warto kupić, a także jakie kosmetyki są najlepsze do masażu.
Masaż zamiast kremu na chomiki na twarzy?
Sceptycy powiedzą, że efekty oferowane przez odmładzający masaż twarzy nie mogą się równać z efektami botoksu czy liftingujących nici. Cóż, jeśli mowa o szybkości działania, to rzeczywiście trudno jest porównywać te metody. Zabiegi medycyny estetycznej dają rezultat natychmiastowo lub po wykonaniu całej ich serii. Masaż natomiast jest działaniem rozciągniętym w czasie. Wymaga Twojego zaangażowania, uwagi każdego dnia. Ma jednak inną przewagę – właściwie nic nie kosztuje i absolutnie nie jest inwazyjny. Masaż jest dla Ciebie naturalny i nie powoduje skutków ubocznych. Najważniejsze jest jednak to, że masaż jest jak praca u podstaw – wspiera naturalne procesy odnowy skóry i pobudza ją do samodzielnego wzmocnienia, podczas gdy operacje plastyczne i zabiegi stanowią zewnętrzną ingerencję, rzadko działającą raz na zawsze. Zabiegi inwazyjne odmładzają wizualnie, jednak w rzeczywisty nie odmładzają sposób komórek skóry.
Rodzaje masażu kosmetycznego
Zabiegi z użyciem masażera do twarzy
Wszystkie wyżej wymienione masaże oferują gabinety kosmetyczne i salony masażu. A czy Ty sama, jako osoba niespecjalizująca się w profesjonalnych masażach, możesz zafundować sobie taki zabieg w domu? Jak najbardziej – pokażemy Ci, jak to zrobić!
Masaż twarzy – instrukcja wykonania
Instrukcji masażu twarzy może być wiele. Wszystko zależy bowiem od techniki, jaką chcesz zastosować, od użytych akcesoriów oraz głównych efektów, które zamierzasz osiągnąć.
Ogólny schemat masażu twarzy mówi o tym, by wykonywać go od dołu ku górze (działając niejako wbrew prawom grawitacji), ale jednocześnie od wewnątrz do zewnątrz. W takim właśnie kierunku przepływa limfa w tej części ciała. Masaż liftingujący twarzy krok po kroku można streścić w tych kilku punktach:
Masaż twarzy – jak często go wykonywać?
W masażu kosmetycznym twarzy liczy się systematyczność. Aby efekty były naprawdę zauważalne i długotrwałe, należy poświęcać mu czas każdego dnia. Nie musisz obawiać się przeforsowania, co czasem zdarza się przy jodze twarzy. Codzienny masaż twarzy to same pozytywy, zwłaszcza, gdy za jego pomocą nakładasz swoje odżywcze czy przeciwzmarszczkowe kosmetyki. Taki masaż powinien trwać nie mniej niż 5 minut. Możesz go rozdzielić na dwie sesje, np. rano masować się dla zniwelowania obrzęków, a wieczorem dla przeciwstarzeniowych efektów.
Masaż twarzy – efekty
Efekty masażu twarzy przewinęły się w artykule już parokrotnie. Usystematyzujmy teraz tę wiedzę. Co daje masaż twarzy i kiedy możesz spodziewać się poszczególnych efektów? Zauważalną i odczuwalną różnicę odnotujesz już po pierwszym zabiegu, jeśli tylko oddasz się w ręce specjalisty. Twoja twarz będzie bardziej wypoczęta, mniej spięta, jej wyraz może nawet zmienić się na bardziej pogodny, pozytywny. Wygładzanie drobnych zmarszczek powinnaś zauważyć już po miesiącu regularnego masowania (tu wystarczy już automasaż, któremu poddajesz się w domowym zaciszu).
Natychmiastowe efekty daje też masaż nastawiony na likwidację obrzęków i worków pod oczami. Najlepsze wyniki na tym gruncie osiąga się dzięki zastosowaniu chłodzącego masażera z naturalnych kamieni.
Masaż twarzy w domu – jak się przygotować?
Jak zrobić masaż twarzy? Przygotuj lusterko, wybrany gadżet do masażu (np. roller) oraz kosmetyki pielęgnacyjne. Jeśli będziesz się masować ręcznie, zaopatrz się w olejek do masażu twarzy, np. NIVEA Hyaluron Cellular Filler Dwufazowy eliksir w olejku lub NIVEA Q10 Power Multifunkcyjny olejek pielęgnujący. Wypróbuj także masaż na masce w płachcie – rolowanie skóry pokrytej odżywczą tkaninową maską zwiększy wchłanianie zawartych w niej składników. W zależności od pożądanych efektów wybierz NIVEA Q10 Plus 10-minutową maskę w płachcie (przeciwzmarszczkowa) lub np. NIVEA Urban Skin Detoks 10-minutową maskę w płachcie dla efektu detoksykacji i drenażu limfatycznego.