cera dojrzała

15 kosmetyków do cery dojrzałej – absolutne hity

Cera dojrzała nie powinna wprawiać Cię w zakłopotanie albo odbierać Ci pewności siebie. Powinnaś być z niej dumna, bo każda zmarszczka to obraz Twojego życiowego doświadczenia. Piękno nie zna wieku! Zadbaj o swoją cerę z odpowiednimi kosmetykami, aby ukazać pełnię dojrzałego piękna skóry!

Co jest ważne w pielęgnacji cery dojrzałej?

kosmetyki do cery dojrzałej

Czym tak właściwie jest cera dojrzała? Czy można o niej mówić od konkretnego wieku, czy może jej posiadanie zależy od innych czynników? Analogicznie do dojrzałości jako etapu w życiu, cerę dojrzałą chciałoby się kwalifikować zgodnie z osiągnięciem jakiegoś wieku. Tylko jaki to wiek? 40, 50, 60 lat? Dziś granica, od której mowa o wieku dojrzałym znacznie się przesunęła w stosunku do tego, co za wiek dojrzały uznawaliśmy jeszcze 20 lat temu! Prawda jest taka, że posiadanie skóry dojrzałej nie jest związane ściśle z konkretną granicą wiekową – raczej z pogorszeniem się kondycji cery i zauważeniem oznak takich jak utrata elastyczności, wiotczenie, zanikanie konturu twarzy. Takie symptomy możesz zobaczyć w różnym wieku, to sprawa bardzo indywidualna, jako że każda z nas inaczej przechodzi przez proces starzenia się.

 

Skąd ta indywidualność? Otóż kondycja Twojej skóry w dużym stopniu zależy od indywidualnego trybu życia. To, jak wiele czasu spędzasz na słońcu, gdzie i jak pracujesz oraz mieszkasz (np. w zanieczyszczonym, miejskim środowisku), jak dbasz o skórę na co dzień, czy i jak się malujesz. Skutkiem tego, niektóre z nas w wieku 50 lat mogą mieć znacznie głębsze zmarszczki niż inne, lub zupełnie odwrotnie – w tym samym wieku mieć mniej zmarszczek. Za przebieg procesu starzenia odpowiedzialna jest także genetyka, czyli znów – bardzo indywidualna rzecz.


Kosmetyki do cery dojrzałej – czym różnią się od innych?

Twoja skóra zmienia się wraz z wiekiem i zmianom ulegają także jej potrzeby pielęgnacyjne. Kosmetyki do cery dojrzałej muszą zaspokajać często bardzo odmienne potrzeby od tych, które cera miała w poprzednich latach życia. Jeśli w młodym wieku zmagałaś się z przetłuszczającą się cerą, teraz możesz borykać się z nadmiernym jej przesuszeniem, jako że wraz z upływem lat skóra traci naturalne nawilżenie i ma mniej kwasu hialuronowego w swojej strukturze.  Kosmetyki do cery dojrzałej adresują najczęstsze potrzeby dojrzałej skóry, czyli odbudowę elastyczności, dostarczenie nawilżenia, ujędrnianie głębokich zmarszczek i konturowanie. To bardzo bogate, zaawansowane i regeneracyjne formuły, stworzone z myślą o poprawie kondycji skóry.

 

Pielęgnacja cery dojrzałej powinna dostarczać szeregu substancji odżywczych, których z wiekiem skóra ma coraz mniej. Składniki aktywne dla cery dojrzałej pobudzają komórki skóry do regeneracji, syntezy kolagenu i elastyny poprzez wzmożenie pracy fibroblastów. Pielęgnacja cery dojrzałej w domu powinna uwzględnić też fakt, że starzejąca się skóra staje się cieńsza i skłonniejsza do podrażnień. Tym samym staje się jeszcze bardziej wyczulona na słońce, więc stosowane na co dzień kremy do cery dojrzałej powinny zawierać wyższe filtry UV.

do cery dojrzałej

Najważniejsze – odpowiednie kremy dla cery dojrzałej

Krem do cery dojrzałej niejedno ma imię. Choć skórę 50- latki i 60-latki określimy tym samym mianem skóry dojrzałej, to każda z nich może potrzebować nieco odmiennej pielęgnacji. Im bardziej skóra się starzeje, tym więcej aktywnych substancji powinnyśmy dostarczać jej z zewnątrz. Dlatego też najczęściej kremy dla cery dojrzałej dzieli się ze względu na wiek. Nie jest to oczywiście sztywna granica! Kategoryzacja wiekowa kremów odzwierciedla najczęściej spotykane w tym przedziale wiekowym potrzeby skóry, jednak jeśli uważasz że Twoja cera potrzebuje innej pielęgnacji – nie bój się podążyć za intuicją i wybierz krem mniej lub bardziej zaawansowany.

Kiedy zacząć? O pielęgnacji cery dojrzałej możemy mówić dopiero po 50 roku życia, a w szczególnych przypadkach po 40. Wcześniej oczywiście możesz stosować kosmetyki przeciwko pierwszym oznakom starzenia. Jeśli natura obdarzyła Cię wyjątkowo powoli starzejącą się skórą, po kremy do cery dojrzałej możesz sięgnąć dopiero od 60. roku życia.
krem przeciwzmarszczkowy NIVEA

Po jaki krem sięgnąć natomiast po pięćdziesiątce? Krem do cery dojrzałej 55+ to np. Przeciwzmarszczkowy + Rewitalizujący krem na dzień SPF 15 i jego odpowiednik na noc. Krem na dzień zawiera olejek arganowy i wapń, które wyraźnie wzmacniają osłabioną wiekiem skórę i zapobiegają jej wysuszaniu w ciągu dnia. Przeciwzmarszczkowy + Rewitalizujący krem na noc 55+ zawiera natomiast olejek z awokado i pantenol oraz podobnie jak wariant na dzień – wapń.

Polecamy także kremy do cery dojrzałej po 50. z linii NIVEA Q10 POWER, np. krem na dzień Przeciwzmarszczkowy + Ekstra Odżywienie. Krem oparty jest na pozyskiwanym w wyniku fermentacji drożdży koenzymie Q10 (identycznym z naturalnym koenzymem w skórze). Krem dla cery dojrzałej na dzień zawiera filtry UVA i UVB SPF30. Oprócz identycznego z naturalnym koenzymu Q10 kremy zawierają kreatynę, wielofunkcyjny składnik o zdolnościach nawilżania, zwalczania wolnych rodników, pobudzania metabolizmu skóry i stymulacji syntezy kolagenu. Krem z dodatkiem kreatyny to zatem skuteczny oręż w walce z procesami starzenia, a także dobry krem nawilżający do cery dojrzałej. Dzięki zawartości olejku arganowego, formuła wyjątkowo nawilża i odżywia skórę.

Kremy do cery dojrzalej 60+ to najbogatsza pielęgnacja, jaką można sobie zapewnić w dojrzałym wieku. Kremy dla cery dojrzałej 60+ to:


Serum do cery dojrzałej

Serum do cery dojrzałej to również bardzo cenny dla Ciebie kosmetyk. Jak już wiemy, skóra dojrzała ma wiele potrzeb, więc używanie skoncentrowanego serum o wielokierunkowym działaniu ma w jej przypadku szczególne uzasadnienie. Oto, jakie sera możesz wypróbować:

  • NIVEA Q10 POWER Multifunkcyjny olejek pielęgnujący. Zawiera wszystko to, czego potrzeba skórze dojrzałej: koenzym Q10 w stu procentach identyczny z tym występującym naturalnie w skórze oraz organiczny olej arganowy. Olejek można stosować na różne sposoby, zarówno cienką warstwę (1 kropla), jak i w formie „maski” (3 krople). Bardzo dobry kosmetyk na początek przygody z pielęgnacją przeciwstarzeniową.
  • NIVEA Hyaluron Cellular Filler Dwufazowy eliksir w olejku. Faza olejowa zawiera Kompleks Olejkowy, fazę wodną zaś w 80 procentach stanowią składniki aktywne do cery dojrzałej: booster kolagenu i elastyny oraz kwas hialuronowy.
  • NIVEA Q10 POWER 10-dniowa kuracja przeciwzmarszczkowa w ampułce, którą można potraktować jako serum do cery dojrzałej 50+. Kuracja zawiera kreatynę w stężeniu 5 razy większym niż w kremie do twarzy z tej samej linii. Serum zapewnia mocne uderzenie w zmarszczki!
  • NIVEA Q10 POWER Skoncentrowane perły młodości. To serum przyda się cerze dojrzałej i suchej. Kosmetyk zawiera najwyższą dawkę koenzymu Q10 w linii NIVEA Q10 POWER.
  • NIVEA Hyaluron Cellular Filler Perły Przeciwzmarszczkowe. Serum aż do ostatniej kropli pozostaje na tym samym poziomie skuteczności. Aktywowaniu ulega bowiem dopiero w momencie wyciśnięcia i nałożenia na twarz. Serum łączy w sobie składniki stymulujące produkcję kwasu hialuronowego i kolagenu. Kosmetyk polecany do cery dojrzałej, ale przy tym także wrażliwej.
krem do cery dojrzałej

Kiedy sięgnąć po maseczki do cery dojrzałej?

Maseczka do cery dojrzałej powinna na stałe wejść do Twojej rutyny pielęgnacyjnej. Maseczka potrafi błyskawicznie poprawić wygląd skóry, więc warto stosować ją przed ważnymi wydarzeniami, gdy zależy Ci na jak najlepszym wyglądzie. Stosowana regularnie stanowi natomiast doskonałe wsparcie dla kremów i serum przeciwzmarszczkowego.
składniki aktywne dla cery dojrzałej

Jakie właściwości ma taka maseczka? Jako że wraz z wiekiem skóra traci nawilżenie, powinna to być maseczka do cery suchej. Powinnaś używać jej przynajmniej raz w tygodniu. Poza tym maseczką możesz wspierać też zwalczanie zmarszczek. Maska NIVEA Q10 POWER zawiera dobrze Ci już znane koenzym Q10 i kreatynę. Jeśli czujesz, że 10-15 minut z maseczką na twarzy to dla Ciebie za mało, by realnie wpłynąć na kondycję skóry, wypróbuj maseczkę, którą… nakłada się na całą noc! To maska Melt-In na noc NIVEA Q10 POWER. Maska wtapia się w skórę i przez całą noc (w najlepszym momencie na regenerację!) dostarcza jej potężnej dawki koenzymu Q10. W masce Melt-In znajduje się go o aż 50 procent więcej niż w kremie na noc Q10 POWER!

A czy warto stosować domowe maseczki dla cery dojrzałej? Nic nie stoi na przeszkodzie, jednak traktuj tę metodę jedynie pomocniczo. Domowa maseczka może nawilżyć i rozjaśnić naskórek, jednak nie będzie miała bezpośredniego wpływu na spłycenie zmarszczek, tym bardziej nie pobudzi naturalnych procesów odnowy skóry.

Jakie maseczki możesz wykonać we własnym domu? Kiedy zależy Ci na natychmiastowej poprawie wyglądu skóry, wykonaj maskę z ubitego białka jaja kurzego. Osiągniesz w ten sposób wyraźną poprawę napięcia skóry. Używaj jej jednak tylko okazjonalnie, bo może przesuszać skórę. Jeśli chodzi o maseczki owocowe-warzywne, mają one raczej moc złuszczania, rozjaśniania przebarwień i nawilżania. Jeśli chcesz, by miały właściwości odżywcze, dodawaj od nic naturalne olejki roślinne, np. migdałowy.


Makijaż cery dojrzałej – najważniejsze informacje

Makijaż cery dojrzałej to nie taka prosta sprawa. Problemem są zmarszczki i nierówności na skórze, w których z łatwością gromadzą się korektor, podkład i puder. Nieumiejętne nałożenie kosmetyków nie maskuje, a wręcz uwidacznia ślady upływającego czasu. Kolejne wyzwanie to dobór kolorów makijażu. Skórze dojrzałej nie pasują jaskrawe barwy, połyskujące, perłowe i metaliczne wykończenia – to wszystko przykuwa uwagę do zmarszczek. Jak i czym zatem się malować, by wyglądać młodo i z klasą?

Makijaż dla dojrzałej cery powinien być subtelny. Róż nie powinien być intensywnie rozświetlający, by nie podkreślać głębokich zmarszczek na twarzy. Jeśli chodzi o cienie, możesz pozwolić sobie na lekki błysk, jeśli zawsze go lubiłaś. Niech nie będzie to jednak perłowa poświata, tylko lekka satyna. Najlepiej jest mieszać odcienie połyskujące z matowymi i matowe zarezerwować dla kącików oczu oraz dolnej powieki.

makijaż dla cery dojrzałej
cera dojrzała

Puder i korektor pod oczy dla cery dojrzałej

Korektor pod oczy do cery dojrzałej należy aplikować z ogromnym wyczuciem. Skóra dojrzała źle znosi podwójną warstwę kosmetyków do makijażu i reaguje na nią kiepskim wyglądem. Korektor powinien być nieco jaśniejszy od podkładu (by rozjaśniać podkówki pod oczami). Nie należy nakładać go aż po linię rzęs. Minimalną jego ilość powinnaś jedynie przeciągnąć pod rzęsy podczas rozcierania. Następnie powinnaś chwilę odczekać, by kosmetyk dobrze osiadł na skórze i na niej zastygł. Nadmiar, który znajdzie się w zmarszczkach pod oczami, możesz zebrać patyczkiem kosmetycznym.

Kiedy będziesz nakładać podkład na całą twarz, omijaj okolice oczu. Nie przykrywaj nim korektora, zadbaj jedynie o to, by dobrze zatrzeć granicę między tymi kosmetykami. Na koniec całość powinnaś utrwalić pudrem. Najlepszy będzie puder sypki do cery dojrzałej – używa się go łatwiej niż pudru prasowanego, zwłaszcza jeśli chodzi o oszczędne jego nakładanie. A jak już wiemy, oszczędność w makijażu dla cery dojrzałej jest w cenie!

Puder najlepiej jest aplikować pędzlem, ponieważ umożliwia on otrzepanie nadmiaru kosmetyku przed przyłożeniem włosia do twarzy (przy pudrze prasowanym i nakładaniu puszkiem jest to o wiele trudniejsze). Na twarzy powinna się znaleźć jedynie delikatna poświata pudru. Chodzi o naturalny efekt. Puder w przypadku cery dojrzałej spełnia jedynie rolę utrwalacza makijażu, nie musi matować cery na długie godziny, tak jak ma to miejsce u kobiet z cerą przetłuszczającą się. A jaki jest najlepszy sposób na utrwalenie korektora pod oczy dla cery dojrzałej? Okolicę oczu pudruj zawsze w kierunku od zewnętrznych kącików oczu ku kącikom wewnętrznym. Unikaj ruchów pocierających – wykonuj ruchy punktowe, dociskając lekko włosie pędzla do skóry.

Demakijaż cery dojrzałej

Niezależnie od tego, czy podążysz za wskazówkami wyżej, czy też wybierzesz inny sposób i kolory, które bardziej odzwierciedlają Twoją naturę, pamiętaj o demakijażu! Skóra dojrzała potrzebuje regeneracji, a i tak procesy naprawcze odbywają się w niej wolniej.

 

Nie usuwając makijażu przez snem jeszcze bardziej podcinasz jej skrzydła. Codziennie dokładnie oczyszczaj twarz za pomocą płynów do demakijażu oczu i twarzy. Wybieraj delikatne formuły, które nie wymagają pocierania, takie jak Pielęgnujący płyn do demakijażu oczu i płyn micelarny do cery wrażliwej i nadwrażliwej.

 

Kremy, serum, maseczka – z nimi zadbasz o cerę dojrzałą na każdym etapie życia. Spowolnisz pojawianie się kolejnych oznak starzenia i będziesz mogła skupić się na urokach dojrzałości!

cera dojrzała kosmetyki