Dlaczego warto nosić brodę
Moda na brodę nie przemija i póki co raczej się to nie zmieni. Dziś nie kojarzymy brody wyłącznie z przysłowiowym drwalem – brodę może nosić dosłownie każdy! Poznaj najpopularniejsze rodzaje zarostu, odkryj zalety jego noszenia i znajdź typ brody, który podkreśli Twój charakter.
Rodzaje brody – bo jest ich w bród!
Kilkudniowy zarost jest bardzo męski i uniwersalny
Wszystkie typy brody mają w sobie to przysłowiowe „coś”. Dopasowane do kształtu twarzy i stylu bycia posiadacza mogą doskonale podkreślać jego osobowość i temperament. Ale to nie wszystko, bo brodę po prostu warto nosić, nawet jeśli ma to być tylko 3-dniowy zarost. Dlaczego? Kilkudniowy zarost jest bardzo męski, może być wyrazem Twojego stylu bycia czy symbolem przełamywania powszechnie obowiązujących konwenansów.
Rzadsze golenie to mniej podrażnień
Kilkudniowy zarost, a co za tym idzie – rzadsze golenie brody, to zdecydowanie mniej podrażnień. Warto jednak zaznaczyć, że nie muszą się z nimi zmagać panowie, którzy sięgają po dobre kosmetyki do golenia, takie jak NIVEA MEN. Z podrażnieniami borykają się także panowie, którzy nie przestrzegają podstawowych zasad skutecznego i bezpiecznego dla skóry golenia – golą się na sucho czy nie zmieniają odpowiednio często maszynki i używają stępionego akcesorium. Wszystko o poprawnym goleniu znajdziesz w naszym poradniku: Jak się golić? Kompletny poradnik golenia od NIVEA MEN.
Można nosić różne wzory brody
Przyznaj, że czytając, jakie są najmodniejsze kształty brody, zastanawiałeś się, w której byłoby Ci do twarzy. Wydaje Ci się, że w co najmniej kilku? Zapewne masz rację! To jest właśnie kolejna zaleta noszenia brody – można niemal przebierać w dostępnych wzorach, decydować się na różne rozwiązania i za każdym razem prezentować się znakomicie. Ucieszy to przede wszystkim tych panów, którzy lubią eksperymentować ze swoim wizerunkiem. To też dobry sposób na odnalezienie typu zarostu, który najbardziej Ci odpowiada. Jeśli nie jesteś przekonany do konkretnego stylu brody, możesz kolejno przetestować inne opcje i zdecydować, która Twoim zdaniem była dla Ciebie najlepsza.
Zarost na twarzy można stylizować u barbera
Wizyty u fryzjera mają w sobie coś wyjątkowego – potwierdzą to nie tylko kobiety, ale i spore grono mężczyzn. A co powiesz na fryzjera brody? Profesjonalny barber to osoba, przed którą stylizacja zarostu nie ma żadnych tajemnic. Nie wspominając o tym, że trudno o coś lepszego, niż powierzyć swoją brodę specjaliście, który prawidłowo się nią zaopiekuje, właściwie przytnie i starannie wypielęgnuje. Jednak stylizacja brody to nie jedyne, czym mogą zajmować się barberzy. Niektórzy z nich zajmą się także Twoimi włosami na głowie i dobiorą pasującą do Twojej brody fryzurę.
Jak zapuścić brodę?
Zapuszczanie brody to proces, który wymaga odpowiedniego przygotowania – przede wszystkim psychicznego. Jak szybko rośnie broda? Jak mawiają brodacze, na dobre rzeczy trzeba poczekać. Na szczęście niezbyt długo. Zwykle wystarczy około miesiąca – choć wiele zależy od Twojej genetyki, wieku czy stanu zdrowia – by Twój trzydniowy zarost zmienił się w pokaźną brodę. By jednak zapuścić solidną brodę, która w pełni pokaże swój potencjał, potrzeba około 10-12 tygodni.
Problem polega na tym, że najczęściej samo czekanie nie wystarcza, dlatego wielu marzących o obfitym, okazałym zaroście po pierwszych kilku tygodniach schodzi na gładką stronę mocy. Jak zapuszczać brodę i nie zrezygnować w połowie drogi? Do zapuszczania brody należy się właściwie przygotować i zadbać o nastawienie mentalne. Niewykluczone, że wielokrotnie będziesz musiał zmierzyć się z pytaniem „kiedy się w końcu ogolisz?” i jego licznymi wariacjami ze strony kolegów, żony czy mamy. Chcesz mieć brodę? Musisz mieć grubą skórę.
Bardzo często pomocna okazuje się też decyzja o wyrzuceniu maszynki. Jeśli więc masz wrażenie, że Twoja maszynka spogląda na Ciebie z wyrzutem, że o niej zapomniałeś, najlepszym rozwiązaniem może być pozbycie się jej z pola widzenia. Gdy już wykonasz ten trudny krok, zacznij dokumentować efekty zapuszczania w około tygodniowych odstępach czasu. Codziennie spoglądając w lustro możesz odnosić wrażenie, że Twój zarost na twarzy praktycznie się nie zmienia. Dzięki zdjęciom szybko jednak zauważysz progres. To bardzo motywujące!
Strzyżenie brody – jak robić to dobrze... samemu?
Rzadki zarost – golić czy nosić?
Odpowiedź brzmi – to zależy. To, czy będziesz mieć bujny czy rzadki zarost, jest zapisane w Twoich genach. Niestety, nie każdy mężczyzna może zostać brodaczem – czasem broda po prostu nie chce rosnąć, mimo usilnych prób jej zapuszczania. W takiej sytuacji masz dwa wyjścia – pierwszym z nich jest zagęszczenie zarostu przy pomocy dostępnych w sklepach specyfików oraz domowych sposobów. Jeśli nie przynosi to oczekiwanych rezultatów, pozostaje drugie rozwiązanie – rezygnacja z zapuszczania brody i ponowne zaprzyjaźnienie się z maszynką i kosmetykami do golenia.