Leczenie łojotokowego zapalenia skóry głowy domowymi sposobami jak najbardziej wchodzi w grę, musisz jednak wiedzieć, że powinno ono stanowić jedynie dodatek do specjalistycznej kuracji. Do domowych metod leczenia podchodź ostrożnie. Uważnie obserwuj skórę głowy! W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości natychmiast zaprzestań ich stosowania. Jak wygląda naturalne leczenie łojotokowego zapalenia skóry głowy?
● Jeden z najpopularniejszych sposobów zakłada użycie oliwy z oliwek. To produkt, który zmiękcza łuski oraz pozwala na ich usunięcie. Oliwę wetrzyj w skórę głowy i pozostaw na mniej więcej godzinę. Po tym czasie wyszczotkuj włosy, a następnie je umyj.
● W leczeniu tego schorzenia możesz sięgnąć po olejek herbaciany. Wyróżnia go działanie antybakteryjne, przeciwzapalne oraz przeciwgrzybicze. Do 30 ml oliwy z oliwek dodaj nie więcej niż 5 kropel olejku herbacianego.
● W chorobie, którą jest łojotokowe zapalenie skóry głowy, domowe sposoby uwzględniają miejscowe stosowanie aloesu. Przed jego użyciem koniecznie wykonaj próbę alergiczną.
● Inny sposób to płukanka z octu jabłkowego. Łyżkę octu rozpuść w szklance wody. Stosuj ją raz w tygodniu.
● Pozytywny wpływ na przebieg choroby ma odpowiednie nawodnienie organizmu. Picie przynajmniej 2 litrów wody dziennie oraz naparów z rumianku, mięty, pokrzywy czy zielonej herbaty okazuje się pomocne.
Łojotokowe zapalenie skóry głowy to problem, którego nie można ignorować. Sprawia, że cierpi Twoja skóra głowy oraz samopoczucie. Wymaga ono specjalistycznego leczenia i cierpliwości. Na szczęście w łojotokowym zapaleniu skóry pielęgnacja, a także leczenie, mogą przynieść dużą ulgę.