Jakimi produktami złagodzić łojotokowe zapalenie skóry u niemowląt? Jakie kosmetyki wprowadzić do codziennej pielęgnacji dziecka? Warto stosować delikatne kosmetyki dla dzieci i niemowląt z witaminą E. Ta bowiem nie tylko przyspiesza gojenie ran, ale i wspomaga regenerację naskórka. Warto też wybierać produkty z pantenolem, które wykazują się działaniem łagodzącym i kojącym na skórę, a także przeciwdziałają swędzeniu. W przypadku zaostrzenia się objawów może być zalecona przeciwgrzybiczna lub przeciwzapalna maść. Na łojotokowe zapalenie skóry u niemowląt stosowane są również leki sterydowe, jednak o tym decyduje lekarz.
Co jeszcze na łojotokowe zapalenie skóry u niemowląt? Istotną rolę odgrywają też produkty zmiękczające łuskę, dzięki którym znacznie łatwiej jest ją wyczesywać z włosków. Pod żadnym pozorem nie należy jej zdrapywać, bowiem można uszkodzić i podrażnić skórę dziecka i doprowadzić do infekcji. Aby do tego nie dopuścić, warto stosować oliwkę dla dzieci.
Jeśli chodzi o krem na łojotokowe zapalenie skóry u niemowląt, warto wybierać produkty, które w swoim składzie mają substancje zmiękczające np. mocznik, nawilżające (kwas mlekowy), łagodzące (wspomniany D-pantenol), przyspieszające gojenie ran i regenerację naskórka (L-argininę) czy zmniejszające zaczerwienienia, świąd i pieczenie (alantoinę, która również stymulującą produkcję nowych komórek).
To wszystko w połączeniu z odpowiednimi produktami pozwoli wyciszyć łojotokowe zapalenie skóry. Pielęgnacja delikatnymi produktami, z dobrym składem, osuszanie ciała maluszka oraz stosowanie się do zaleceń lekarza stanowią klucz do sukcesu w walce ze schorzeniem. Pamiętaj również, aby nie przegrzewać maluszka oraz, w przypadku dużego nasłonecznienia, stosować kremy z filtrem. Promieniowanie UV może bowiem zaostrzyć łojotokowe zapalenie skóry. Czym smarować maluszka w przypadku ciemieniuchy? Możesz dodatkowo zakupić w aptece produkty w formie maści czy spray’u na ŁZS.