Skupmy się jednak na sytuacjach, w których możesz sobie pomóc szybko i łatwo.
4. Zaczerwienienie jako reakcja na stres. Tu najlepszym sposobem jest jak najszybsze odzyskanie równowagi wewnętrznej. Im dłużej będziesz się denerwować, tym dłużej skóra pozostanie zaczerwieniona. Oczywiście nigdy nie wiesz, kiedy znów dopadnie Cię stresująca sytuacja, więc najlepiej chroń się przed jej skutkami z wyprzedzeniem. Jak? Nakładając rano pod podkład specjalny korektor o zielonkawym zabarwieniu (w miejsca występowania rumieńców). Zielony kolor neutralizuje kolor czerwony, więc nawet kiedy na policzkach wystąpią rumieńce, nie będą one tak widoczne spod makijażu.
5. Podrażnienie przez słońce lub mroźny wiatr. W takim wypadku zastosuj dobry kosmetyk na zaczerwienioną twarz. Pomoże tu Krem na dzień NIVEA Q10 POWER + Redukcja wrażliwości skóry, który redukuje zaczerwienienie a także inne oznaki wrażliwej skóry.
6. Gdy jest Ci gorąco, nie próbuj chłodzić się zimną colą. Lepiej wypij schłodzoną czarną lub zieloną herbatę. Część naparu pozostaw do okładu. Zanurz w nim gazę i połóż na twarz. Herbata ma udowodnione działanie łagodzące opuchnięcia i podrażnienia. Odpowiedzialne są za to zawarte w herbacie silne flawonoidy.
7. Zaczerwienienie po pryszczu. Pryszcz zniknął, ale pozostawił po sobie czerwoną plamkę? Wykorzystaj trik z ogórkiem albo sokiem z kiszonej kapusty. Enzymy i kwasy zawarte w tych produktach mają działanie rozjaśniające. Pamiętaj jednak, że takie sposoby można stosować wyłącznie na wyleczoną skórę! Czerwony ślad możesz też nacierać cytryną. Wcześniej jednak wykonaj peeling twarzy (i regularnie go powtarzaj w kolejnych tygodniach). Złuszczanie naskórka pomaga wyrównywać ogólny koloryt skóry.
Być może zainteresuje Cię także artykuł Czerwone plamy na ciele - co mogą oznaczać?.